Popis kamenů

ACHÁT je velice starý kámen, jenž dává citovou, tělesnou rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru, posiluje soustředění a dodává odvahu. Pomáhá překonat negativní pocity, zahořklost. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku, pomáhá při citových zklamáních. Ruší a přetváří negativní energie. Výborný ochranný kámen pro malé děti. Znamení býk, čakra srdce. Naleziště Brazílie.

SMARAGD "Zelený kámen" harmonizuje emoce a posiluje milostné vztahy. Rozvíjí bohatství ducha, spokojenost, zbystřuje smysly a ostří vtip. Brání přístupu negativních vlivů a zpomaluje stárnutí. Posiluje i pravé přátelství a rodinný život. Znamení lev, čakra srdce. Naleziště Jižní Amerika.

MĚSÍČNÍ KÁMEN Vnáší do myšlení klid porozumění, přizpůsobivost, jemnou pohyblivost, snahu po rozumných řešeních. Zbystřuje intuici a usnadňuje komunikaci. Působí spíše na ženy než na muže. Řídí činnost hypofýzy, a tím i hormonální rovnováhu v těle. Dále působí na tvorbu a koloběh tělesných tekutin, včetně lymfatického systému. Zmírňuje menstruační potíže a potíže v přechodu. Znamení rak, čakra sakrální. Naleziště Indie.

OBSIDIÁN v sobě spojuje dobro i zlo, vnější i vnitřní síly, světlo i tmu, dynamiku i klid. Propůjčuje sílu a vytrvalost a uzemňuje bujné představy. Umožňuje nám rozlet, aniž bychom ztratili z obzoru zemi, užívat radostí života aniž bychom utrpěli ztrátu. Pomáhá při rozjezdu nových aktivit a při strachu z něčeho neznámého. Chrání před infekcemi, ať již virovými, bakteriovými nebo plísňovými. Znamení kozoroh, čakry vedlejší. Naleziště USA.

Nádherný MALACHIT symbolizuje nekonečnou složitost a proměnlivost života. Připomíná, že jednou jsme dole a jednou nahoře, že zažíváme dobré i zlé, že po tmavé noci přijde světlý den. Pomáhá nám synchronizovat vnitřní a vnější hodiny, rytmus dne a noci, ročních období, životních cyklů. Uklidňuje a harmonizuje celý organismus, mírní záněty i rány na duši. Znamení býk, čakra srdce. Naleziště Kongo.

AMAZONIT patří dlouhá léta k posvátným kamenům. Tlumení přebytku energie účinně chrání před duševní nevyvážeností, nervozitou a potlačenými emocemi. Usnadňuje kontrolu nad našimi pocity. Zvlášť účinný je při počáteční schizofrenii. Zvyšuje radost ze života. Uložený pod polštářem uklidňuje spánek. Je prý schopen i odfiltrovat různá nepříznivá "záření" například z počítače, mobilního telefonu nebo mikrovlnné trouby. Harmonizuje srdeční oběh a nervový systém. Znamení vodnář a váhy, čakra sakrální. Naleziště Rusko.

JASPIS považován za "matku všech kamenů", protože neustále vyzařuje energii. Pomáhá přežít frustrující situace a posiluje naději na pozitivní výsledek. Likviduje pesimismus, starosti a těžké sny. JASPIS obrázkový posiluje schopnost získat a udržet si radost ze života. Znamení panna, čakra pupeční. Naleziště Brazílie, Afrika.

AMETYST - je výborným univerzálním lékem, posiluje vůli a zlepšuje koordinaci nervové soustavy. Uklidňuje spánek a chrání před zlými sny. Název "chevron" angličtina označuje ornament ve tvaru „V“. Znamení ryb, čakra korunní. Naleziště Brazílie.

FLUORIT - kámen géniů, podporuje funkci mozkových buněk, zesiluje pocit pro zodpovědnost, přináší naději, současně chrání před vyčerpáním. Duhový fluorit čistí celé tělo a chrání oběhové a vyměšovací ústrojí. Pomáhá udržovat zdravé zuby a podporuje růst kostí. Brání poruchám páteře, vzniku artrózy a osteoporózy. Vhodné pro těhotné. Znamení vodnář, čakra srdce. Naleziště Čína.

HEMATIT posiluje životní odvahu, spontánnost, optimismus a vůli. Odstraňuje poruchy spánku, zejména při přibývajícím Měsíci. Hematit se používá při léčbě chudokrevnosti, ztrátách krve, po zraněních a operacích. Podporuje vazbu kyslíku na červené krvinky. Má kladný vliv i při menstruačních potížích. Celkově posiluje a regeneruje organismus, zvyšuje vitalitu a brzdí negativní vlivy okolí. Umožňuje lépe rozpoznávat pravdu a lež, což může být i nepříjemné, protože má tendenci nutit nás k protestům. Čakra základní. Naleziště Brazílie.

TYGŘÍ OKO oživuje jak tělo, tak i ducha. Dokáže soustředit mysl na podstatné, ostří zrak. Zvlášť aktivně posiluje plíce, srdce a břišní orgány. Dokáže zmírnit bolesti hlavy a zabránit migrénám. Snižuje potíže astmatu a revmatické potíže. Znamení blíženci, čakra pupeční. Naleziště Jižní Afrika, Brazílie.

AVANTURÍN příznivě působí jako všestranný lék na regeneraci a harmonizaci celého organismu, protože aktivuje síly přírody, zvláště jako regenerace po operacích. Působí dlouhodobě. Potlačuje alergie, akné, puchýřky a spáleniny. Příznivě působí na i na pokožku vlasů - potlačuje vypadávání vlasů a snižuje tvorbu lupů. Čakra srdce. Naleziště Brazílie.

MAGNEZIT má detoxikační účinek a neutralizuje tělesný pach. Pomáhá uvolňovat svaly a funguje proti křečím. Blahodárně působí během menstruace, na žaludek, střeva, křečové žíly a bolesti močového měchýře a nadledvinové kameny. Znamení váhy, čakra vedlejší. Naleziště Zimbabwe.

RŮŽENÍN je kamenem dobra, trpělivosti, mírnosti, něžnosti a milenecké lásky. Uklidňuje zjitřené city a jako "kámen umělců" prohlubuje fantazii i vnímavost vůči všemu krásnému. Zacelí a vyléčí i hluboké duševní rány. Ochraňuje před závistí, hrubostí, špínou a nenávistí. Odhaluje potřebu přátelství a lásky a učí nás odpouštět. Znamení Raka, čakra srdeční. Naleziště Brazílie.

Pro prodejce

MINERAL-EXPO jsou prodejní výstavy minerálů a šperků s doprovodným programem pro širokou veřejnost konající se ve městech Olomouc, Zlín, Ostrava, Liberec, Hradec Králové a Jihlava.

 

provozovatel: Mgr. Leona Héžová

Bližší informace:

mineral-expo-2_24  603 802 141     mineral-expo-2_28  info@mineral-expo.cz

facebook - twitter - instagram

webdesign Studio R3D