Popis kamenů

ACHÁT je velice starý kámen, jenž dává citovou, tělesnou rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru, posiluje soustředění a dodává odvahu. Pomáhá překonat negativní pocity, zahořklost. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku, pomáhá při citových zklamáních. Ruší a přetváří negativní energie. Výborný ochranný kámen pro malé děti. Znamení býk, čakra srdce. Naleziště Brazílie.

KŘIŠŤÁL je bezbarvý minerál, drahokamová odrůda křemene, tedy oxid křemičitý. Bývá čirý, skelně lesklý, průsvitný až zcela průhledný a občas přechází do mléčného křemene. Často se vyskytuje ve formě krystalů a jejich srostlic (drúz). Je to univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, je regulátorem pro ostatní kameny. Vhodný na všechny zdravotní problémy, mimo to povzbuzuje psychiku, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje, odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření, čistí geopatogenní zóny. Naleziště po celém světě.

SMARAGD "Zelený kámen" harmonizuje emoce a posiluje milostné vztahy. Rozvíjí bohatství ducha, spokojenost, zbystřuje smysly a ostří vtip. Brání přístupu negativních vlivů a zpomaluje stárnutí. Posiluje i pravé přátelství a rodinný život. Znamení lev, čakra srdce. Naleziště Jižní Amerika.

MĚSÍČNÍ KÁMEN Vnáší do myšlení klid porozumění, přizpůsobivost, jemnou pohyblivost, snahu po rozumných řešeních. Zbystřuje intuici a usnadňuje komunikaci. Působí spíše na ženy než na muže. Řídí činnost hypofýzy, a tím i hormonální rovnováhu v těle. Dále působí na tvorbu a koloběh tělesných tekutin, včetně lymfatického systému. Zmírňuje menstruační potíže a potíže v přechodu. Znamení rak, čakra sakrální. Naleziště Indie.

OBSIDIÁN v sobě spojuje dobro i zlo, vnější i vnitřní síly, světlo i tmu, dynamiku i klid. Propůjčuje sílu a vytrvalost a uzemňuje bujné představy. Umožňuje nám rozlet, aniž bychom ztratili z obzoru zemi, užívat radostí života aniž bychom utrpěli ztrátu. Pomáhá při rozjezdu nových aktivit a při strachu z něčeho neznámého. Chrání před infekcemi, ať již virovými, bakteriovými nebo plísňovými. Znamení kozoroh, čakry vedlejší. Naleziště USA.

Nádherný MALACHIT symbolizuje nekonečnou složitost a proměnlivost života. Připomíná, že jednou jsme dole a jednou nahoře, že zažíváme dobré i zlé, že po tmavé noci přijde světlý den. Pomáhá nám synchronizovat vnitřní a vnější hodiny, rytmus dne a noci, ročních období, životních cyklů. Uklidňuje a harmonizuje celý organismus, mírní záněty i rány na duši. Znamení býk, čakra srdce. Naleziště Kongo.

AMAZONIT patří dlouhá léta k posvátným kamenům. Tlumení přebytku energie účinně chrání před duševní nevyvážeností, nervozitou a potlačenými emocemi. Usnadňuje kontrolu nad našimi pocity. Zvlášť účinný je při počáteční schizofrenii. Zvyšuje radost ze života. Uložený pod polštářem uklidňuje spánek. Je prý schopen i odfiltrovat různá nepříznivá "záření" například z počítače, mobilního telefonu nebo mikrovlnné trouby. Harmonizuje srdeční oběh a nervový systém. Znamení vodnář a váhy, čakra sakrální. Naleziště Rusko.

JASPIS považován za "matku všech kamenů", protože neustále vyzařuje energii. Pomáhá přežít frustrující situace a posiluje naději na pozitivní výsledek. Likviduje pesimismus, starosti a těžké sny. JASPIS obrázkový posiluje schopnost získat a udržet si radost ze života. Znamení panna, čakra pupeční. Naleziště Brazílie, Afrika.

AMETYST - je výborným univerzálním lékem, posiluje vůli a zlepšuje koordinaci nervové soustavy. Uklidňuje spánek a chrání před zlými sny. Název "chevron" angličtina označuje ornament ve tvaru „V“. Znamení ryb, čakra korunní. Naleziště Brazílie.

FLUORIT - kámen géniů, podporuje funkci mozkových buněk, zesiluje pocit pro zodpovědnost, přináší naději, současně chrání před vyčerpáním. Duhový fluorit čistí celé tělo a chrání oběhové a vyměšovací ústrojí. Pomáhá udržovat zdravé zuby a podporuje růst kostí. Brání poruchám páteře, vzniku artrózy a osteoporózy. Vhodné pro těhotné. Znamení vodnář, čakra srdce. Naleziště Čína.

HEMATIT posiluje životní odvahu, spontánnost, optimismus a vůli. Odstraňuje poruchy spánku, zejména při přibývajícím Měsíci. Hematit se používá při léčbě chudokrevnosti, ztrátách krve, po zraněních a operacích. Podporuje vazbu kyslíku na červené krvinky. Má kladný vliv i při menstruačních potížích. Celkově posiluje a regeneruje organismus, zvyšuje vitalitu a brzdí negativní vlivy okolí. Umožňuje lépe rozpoznávat pravdu a lež, což může být i nepříjemné, protože má tendenci nutit nás k protestům. Čakra základní. Naleziště Brazílie.

TYGŘÍ OKO oživuje jak tělo, tak i ducha. Dokáže soustředit mysl na podstatné, ostří zrak. Zvlášť aktivně posiluje plíce, srdce a břišní orgány. Dokáže zmírnit bolesti hlavy a zabránit migrénám. Snižuje potíže astmatu a revmatické potíže. Znamení blíženci, čakra pupeční. Naleziště Jižní Afrika, Brazílie.

AVANTURÍN příznivě působí jako všestranný lék na regeneraci a harmonizaci celého organismu, protože aktivuje síly přírody, zvláště jako regenerace po operacích. Působí dlouhodobě. Potlačuje alergie, akné, puchýřky a spáleniny. Příznivě působí na i na pokožku vlasů - potlačuje vypadávání vlasů a snižuje tvorbu lupů. Čakra srdce. Naleziště Brazílie.

MAGNEZIT má detoxikační účinek a neutralizuje tělesný pach. Pomáhá uvolňovat svaly a funguje proti křečím. Blahodárně působí během menstruace, na žaludek, střeva, křečové žíly a bolesti močového měchýře a nadledvinové kameny. Znamení váhy, čakra vedlejší. Naleziště Zimbabwe.

RŮŽENÍN je kamenem dobra, trpělivosti, mírnosti, něžnosti a milenecké lásky. Uklidňuje zjitřené city a jako "kámen umělců" prohlubuje fantazii i vnímavost vůči všemu krásnému. Zacelí a vyléčí i hluboké duševní rány. Ochraňuje před závistí, hrubostí, špínou a nenávistí. Odhaluje potřebu přátelství a lásky a učí nás odpouštět. Znamení Raka, čakra srdeční. Naleziště Brazílie.

Pro prodejce

MINERAL-EXPO jsou prodejní výstavy minerálů a šperků s doprovodným programem pro širokou veřejnost konající se ve městech Olomouc, Zlín, Ostrava, Liberec, Hradec Králové a Jihlava.

 

provozovatel: Mgr. Leona Héžová

Bližší informace:

mineral-expo-2_24  603 802 141     mineral-expo-2_28  info@mineral-expo.cz

facebook - twitter - instagram

webdesign Studio R3D